chleb kvaskovy

PEČENÍ CHLEBA V PIZZA PECI

Pečení chleba v peci vytápěné dřevem. Tímto způsobem se chléb pekl od pradávna. Pece byly od dob starého Egypta stavěny nejprve jako jámy v zemi, později z hlíny a z pálených hliněných cihel. Dříve byla pec na chleba součástí každé chalupy, později pece na pečení chleba prošly vývojem až k podobě velkých pecí pro pečení chleba pro větší komunitu, případně celou obec. Současná velkoprodukční technologie pečení chleba ale je již zcela prosta vůně ohně ze dřeva.

pec na pizzu
Pec na pizzu

Naše firma Vám přináší pece italského typu, tedy pizza pece. Ve třech velikostech, kruhového, nebo oválného půdorysu. Nebojte se pečení chleba v pizza peci. Pečení chleba v našich pecích není žádný problém díky velmi kvalitním materiálům a s tím související vysoké akumulaci tepla v nich a také v neposlední řadě díky originální konstrukci celé pece.

Pečení chleba v peci na dřevo má samozřejmě svoje zákonitosti a pravidla. Dobře vyhřátá pec (dle velikosti pece 200 – 220°C) se vymete a na cca 20 minut se zavře, aby se teplota rovnoměrně rozložila po celé peci. Dobře nahřátou a naakumulovanou pec máte například na konci pečení, po pizzách a mase, které jste připravovali před tím. (Maso lze také připravovat ve zbytkovém teple po upečení chleba a pečiva. V tomto případě tam maso zůstává delší dobu a jedná se o dnes velmi moderní pomalé pečení.)

Tedy po rozložení teploty pec zavlhčíme a poté nasázíme chléb do pece. V závislosti na tom jaký připravujeme chléb – zda pšeničný nebo žitný kváskový, řídíme dobu pečení. Obecně se dá říci, že světlé druhy pečiva či chleba potřebují kratší dobu pečení než pečivo s obsahem žita.

Samozřejmě můžete péci všechny typy pečiva: sladké, slané, rohlíky, bagety, ciabatty, chlebové placky, škvarkové placky, chleba. Zkrátka vše co máte rádi.

Takto jednoduše je z Vaší pece na pizzu, pec na chleba.

Příště Vám řekneme něco více o přípravě těsta na chléb a jeho pečení v peci.

pec na pizzua chleba
Pečení v peci na pizzu

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík

Solverwp- WordPress Theme and Plugin